Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Estonska - TM a chovatelé

19. 4. 2007

Velikonoce a Estonsko

Dne 5.4.2007 ve 3.00 začal náš výlet do Estonska. Na naše poslední štěňátko - pejska Arnyho Vládce noci - v Estonsku čekala nová panička Tiia Pihlik. Cesta byla celkem slušná (až na kamiony v Polsku), zato Arny byl světový. Celou cestu spinkal, o přestávkách se vždy protáhl, vyvenčil, napapal a zase usnul. Stal se z něj skvělý cestovatel.

V pátek 6.4.2007 jsme kolem oběda přijeli k Tiie domů. Bylo to hezké setkání a překvapilo nás, jak Tiia zná historii města Tartu, kde žije. Byla skvělá průvodkyně. V Tartu jsme se zdrželi asi 3 hodiny, rozloučili se s Arnym - ten si mimochodem mezitím moc oblíbil svého nového kamaráda TM Anangu Netravati - a vyrazili jsme k Čudskému jezeru (Peipsi lake).

ObrazekObrazekObrazek                                                 

U Čudského jezera jsme se dlouho nezdrželi. Začal totiž foukat studený vítr a po 30ti hodinách v autě jsme už chtěli být někde v hotelu na pokoji. První noc jsme strávili ve městě Kohtla-Järve. Pokoj byl hezký a jídlo levné. Ani nevím, jak jsme usnuli, ale bylo to rychle.

Další den jsme vyrazili směrem na západ. Navštívili jsme město Rakvere, kde měli nádherný hrad a obrovskou bronzovou sochu býka. Dále jsme pokračovali do Kundy se slavnou cementárnou, dále kolem pobřeží na poloostrov Juminda, navštívili jsme "největší vodopád Jägala-Juga, velký kámen a v Kaberneeme jsme našli přímo u pláže krásný hotýlek Admiral. Tam jsme přenocovali.ObrazekObrazek

V sobotu jsme vyrazili do Tallinnu. V městské hale totiž probíhala puppy výstava a na ní jsme se měli setkat s chovatelkou tibetských dog Pille Poks. Tibeťáčků tam bylo opravdu hodně a Pille jsme našli docela rychle. Trošku jsme si popovídali a domluvili se, že odpoledne navšívíme její chovatelskou stanici Netravati. Do té doby jsme měli asi 3 hodiny na prohlídku Tallinnu. Stará část města nám připomínala Český Krumlov - nádherné kostely, uličky a všude samé suvenýry. Nejvíce se mi líbil přístav a obrovské lodě. Prostě nádhera. ObrazekObrazekObrazek

Nastal čas, kdy jsme měli navštívit Netravati. Moc jsem se těšila a měla na co. Tibetské dogy byly krásné - Blanca o Lwiej Owadce, Status Benevoles Fhaira-Hara, Skylit Netravati Princess a nejhezčí medvídek Foo Sundari.

Obrazek

ObrazekObrazek     

Se skvělými zážitky jsme se k večeru jeli ubytovat. V neděli ráno jsme jeli navštívit další chovatelskou stanici Tseepo. Majitelka Krista je také moc milá, jako Pille a také nám ukázala všechny své tibeťáky. Bylo jich tam opravdu mnoho - krásná Haryana Tseepo Gangkar, mladý Bao Dagpa del Dharmapuri, krásný Raja of Saras a spousta dalších.

ObrazekObrazekObrazekObrazek       

V chovatelské stanici Tseepo jsme se také setkali s majitelkou chovatelské stanice Ayyangadoo paní Ave Frischer. Do její chovatelské stanice jsme se bohužel podívat nemohli. Je to škoda, protože vlastní několik tibetských dog z různých částí světa.

V neděli po obědě jsme vyrazili na cestu domů. V Litvě jsme se ještě zastavili na hoře křížů, což byl nesmírně krásný zážitek. A v pondělí jsme se vrátili.

Obrazek

Shrnutí: krásné zážitky, nádherná místa a zase nové zkušenosti. Prostě super!!!